سردار جعفري

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با وجود توافقنامه برجام هنوز هم تحریم ها را بر نداشتند و ظاهرا قصد برداشتند را هم ندارند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شهيد حسين املاكي، به نقل از لنگرخبر، سردار سرلشکر فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادواره سردار شهید حسین املاکی در مسجد جامع لنگرود اظهار داشت: گرامی می‌داریم یاد همه شهیدان گران‌قدر انقلاب اسلامی و شهدای ۸ سال دفاع مقدس و همه شهیدانی که جان عزیز خودشان را در زمان جنگ در جبهه‌های مختلف انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی تقدیم اسلام عزیز کردند و به‌ویژه شهدای استان گیلان و همه شهدای مخلص و دلاور لشکر ۱۶ قدس و درود می‌فرستیم به روح بلند رهبر کبیر انقلاب و استمداد می‌طلبیم که ما را در پیمودن راهشان و محقق ساختن اهداف والای انقلاب اسلامی و امام شهیدان یاری دهند.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: در شهرهای دوران دفاع مقدس نقش‌های متفاوتی بود ازجمله لشکر ۱۶ قدس مربوط به استان گیلان که بعد از جدا شدن از لشکر ۲۵ کربلا و مستقل شدن به‌عنوان یک لشکر این استعداد نیروی انسانی مجاهد رزمنده‌ای که در استان بود بتواند با دیگر لشکرهای کشور علیه استکبار جهانی و دشمنان انقلاب اسلامی به جهاد بپردازند.

ویژگی لشکر قدس صداقت، اخلاص و ایمان بالای آن‌ها بود/ امنیت شرط اول و لازم است

وی اضافه کرد: ویژگی لشکر قدس و مردمان عزیز و رزمندگان این لشکر صداقت، اخلاص و ایمان بالای آن‌ها بود که امروز هم بحمدالله این ویژگی‌ها به چشم می‌خورد و سبب موفقیت در بخش‌های مختلف گردیده است.

سردار جعفری بابیان اینکه شهدای ما حق بزرگی بر رزمندگان دارند عنوان کرد: شهدا حماسه بزرگی را آفریدند در ۸ سال دفاع مقدس که باید اقرار کنیم که امروز همه‌چیزمان مدیون خون شهدا است و آن حماسه بزرگ دفاع مقدس است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به دستاوردها و پیامدهای بسیار بزرگ ۸ سال دفاع مقدس گفت: درواقع خون شهیدان ما دستاوردهای بزرگ و عظیمی برای اسلام عزیز، انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان ایران اسلامی داشت ازجمله امنیت که کمتر کشوری امروز از این امنیت بی‌نظیر بااین‌همه دشمنی‌ها و توطئه‌هایی که علیه ایران به کار می‌گیرند بهره‌مند هستند.

وی امنیت را یک ضرورت قطعی و اجتناب‌ناپذیر برای هر جامعه‌ای است که می‌خواهد رشد، زندگی و ارتقا پیدا کند پس امنیت شرط اول و لازم است، اضافه کرد: دشمنان انقلاب اسلامی اولین هدفی که گذاشتند ایجاد ناامنی در بخش‌های مختلف کشور بود و درنهایت جنگ را به وجود آوردند.

سردار محمدعلی جعفری با اشاره به توطئه‌های مختلف دشمن در شهرهای مختلف افزود: دشمن امنیت را در کردستان و سپس جنگ تحمیلی را به وجود آورد که امنیت را از ما سلب کنند و نگذارند انقلاب اسلامی به‌پیش رود و روی پای خود بایستد و اهداف خود را دنبال کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: اوج حمله‌های امنیتی علیه جامعه ما ۸ سال دفاع مقدس بود که بیشترین هزینه را در این رابطه پرداخت کردیم اما دستاوردهای بزرگی را در این رابطه به دست آوردیم که هنوز هم از آن دستاوردها استفاده می‌کنیم.

سرلشکر جعفری بابیان اینکه امروز ایران اسلامی باوجوداین‌همه دشمنی‌ها و توطئه‌های امنیتی که در شرق و غرب انجام می‌شود مانند یک جزیره باثباتی در میان یک دریای ناامنی در اطراف خودمان که مشاهده می‌کنیم و شاهد آن هستیم گفت: بعد از جنگ تاکنون دیگر هیچ کشور حتی جرئت نگاه چپ کردن به خاک جمهوری اسلامی را به خود نداد.

وی عنوان کرد: آمریکایی‌ها بعد از دهه دوم انقلاب آمدند با توطئه‌ای بسیار پیچیده و برنامه‌ریزی‌شده اطراف ایران اسلامی اردو زدند، افغانستان و عراق را اشغال کردند و همزمان با کمک مخالفین داخلی شروع به ایجاد ناامنی در داخل کشور خواستند بکنند که جنگ را به ما تحمیل کنند و این تهدید تا از سال ۱۳۸۸ طول کشید ولی نتوانستند و جرئت اقدام و عملی ساختن تهدید خودشان را نداشتند و این از برکت خون شهیدان و ۸ سال دفاع مقدس ما بود.

سردار محمدعلی جعفری گفت: امروز وضعیت ناامنی را در کشورهای همسایه ایران شاهد هستیم ولی وقتی این ناامنی‌ها به مرزهای ایران اسلامی می‌رسد خاموش می‌شود و افول می‌کند، این برکت خود شهیدان ما است.

در هیچ مقطعی از تاریخ دشمنی علیه ایران اسلامی به حدی که امروز است نبوده است

فرمانده کل سپاه بابیان اینکه اقتدار و عظمت ایران اسلامی دستاورد دیگری از دفاع مقدس است گفت: این قدرتی که امروز ایران اسلامی دارد چه قدرت مادی، چه قدرت دفاعی و موشکی و چه قدرت مردمی که ما از آن برخوردار هستیم مجموعه این قدرت‌ها یک اقتداری را برای ایران اسلامی رقم‌زده است که در دنیا بی‌نظیر است و شاید در طول تاریخ ایران اسلامی نظیر نداشته است.
وی با اشاره به اینکه در هیچ مقطعی از تاریخ دشمنی علیه ایران اسلامی به حدی که امروز است نبوده است اضافه کرد: باوجوداین‌همه دشمنی این اقتدار و عظیمت را در کشور شاهد هستیم که این هم از برکت خون شهیدان ما است.

سرلشکر جعفری افزود: جنگ را دشمن بر ما تحمیل کردند که جلوی گسترش انقلاب اسلامی را بگیرند و نگذارند ارزش‌های اسلامی و انقلابی ما به دیگر جوامع منتقل شود.

فرمانده کل سپاه بابیان اینکه رهبر کبیر انقلاب فرمودند ما در جنگ انقلاب را به دنیا صادر کردیم اضافه کرد: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای مهم معنوی ۸ سال دفاع مقدس صدور انقلاب اسلامی به جهان بود، ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی و مهم‌ترین آنان ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی انقلاب اسلامی به دیگر جوامع منتقل شد و درواقع درس بزرگ مقاومت و پایداری به دیگر کشورها منتقل شد، دستاورد بسیار عظیمی است که خون شهیدان این نهال اسلام را آبیاری کرد.

وی تأکید کرد: بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دستاوردی که باید به آن اشاره کنیم جلب رضایت و نصرت الهی است که به دلیل عمل به دستورات الهی و قرانی و ایستادگی در برابر ظلم و زیر بار ظلم دشمن نرفتن به دست آمد و امروز هم همان ادامه دارد این سبب جلب عنایات و نصرت‌های الهی در ابعاد مختلف شده است.

سرلشکر محمدعلی جعفری بابیان اینکه هر کشوری غیر از کشور ایران این‌همه مورد دشمنی و توطئه و برنامه‌ریزی دشمنان قرارگرفته بود تاکنون از پای درآمده بود اضافه کرد: خود دشمنان اقرار می‌کنند که نمی‌دانند این چه سر و رمز و رازی است که هر برنامه‌ای علیه ایران انجام می‌دهند نتیجه آن به خود آنان برمی‌گردد و ضرر آن را خودشان می‌کنند، این چیزی جز نصرت و امداد الهی و امدادهای غیبی که در بخش‌های مختلف چه در مسائل اقتصادی چه در مسائل امنیتی و دفاعی ما از آن برخوردار هستیم.

هنوز باوجود توافقنامه برجام هنوز هم تحریم‌ها را برنداشتند و ظاهراً قصد برداشتند را هم ندارند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اوج فشارهای اقتصادی دشمنان و تحریم‌های اقتصادی از سال ۱۳۹۰ شروع شده و هنوز باوجود توافقنامه برجام هنوز هم تحریم‌ها را برنداشتند و ظاهراً قصد برداشتند را هم ندارند یا به‌کندی و به‌تدریج و قطره‌چکانی می‌خواهند انجام دهند و اگر ایستادگی و مقاومت بیشتری از خود نشان دهیم ناچار می‌شوند اما این فشار و این تهدید اقتصادی نیز به خاطر ایستادگی بر روی ارزش‌ها و اصول و طرفداری از انقلاب اسلامی و مبانی الهی است و به دلیل همین مقاومت‌ها از لطف خداوند برخوردار هستیم.

وی عنوان کرد: این پدیده بسیار عجیبی که امروز در کشور ما شاهد آن هستیم که جوانان ما مشتاقانه و عاشقانه برای دفاع از انقلاب اسلامی و دفاع از حریم ولایت به‌عنوان مدافعان حرم حاضر به هجرت به کشور دیگر هستند و حاضرند جان عزیز خودشان را تقدیم کنند و برای این کار بعضاً به التماس و گریه، اصرار و فشار به مسئولین علی‌رغم محدودیت‌هایی که وجود دارد شاهد هستیم.

سردار جعفری بابیان اینکه نظام جمهوری اسلامی بدون جریان داشتن انقلاب اسلامی در آن دیگر نظام جمهوری اسلامی نیست و نظامی که امام خمینی آن را طراحی کردند نیست گفت: اگر خدای‌نکرده تردید کنیم در راه انقلاب اسلامی و پیمودن این راه و این مسیر را زیر سؤال ببریم دیگر چیزی نداریم و دیگر نمی‌توانیم ادعا کنیم که ما یک حکومت اسلامی مبتنی بر برهان و فقه سیاسی شیعه هستیم.

وی با اشاره به دشمنی برخی با اول انقلاب تاکنون اضافه کرد: متأسفانه هستند افرادی که در داخل کشور داریم که بعضاً مخالفت خودشان را اعلام می‌کنند ولی مخالفینی هم وجود دارد که بدون اعلام مخالفت عملاً با این راه مخالفت می‌کنند، مشکل ما در داخل کشور همین است.

فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی را دارای دو بعد داخلی و خارجی اعلام کرد و افزود: بعد خارجی انقلاب اسلامی به‌خوبی پیش می‌رود و موانع آن به‌سرعت از سر راه برداشته می‌شود چراکه عمل به شعار ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی که محور اصلی پیشرفت انقلاب در بعد خارجی آن است توسط مقام معظم رهبری و پشتیبانی مردم به‌خوبی در حال انجام است.

سرلشکر محمدعلی جعفری اضافه کرد: اثرات انقلاب اسلامی و پیشرفت و موج انقلاب اسلامی حتی کشورهای اروپایی را در برگرفته و این مخالفت‌هایی که امروز در اروپا و حتی در خود امریکا می‌شود براثر انقلاب اسلامی است و درست‌ها و عبرت‌هایی که مردم دیگر کشورها از انقلاب اسلامی گرفته‌اند.

عدالت اجتماعی را بالاترین هدف انقلاب اسلامی است/مبارزه با انقلاب سرمایه‌داری که محور اصلی نظام سلطه و دولت‌ها مادی امروز جهان است

وی عدالت اجتماعی را بالاترین هدف انقلاب اسلامی اعلام کرد و اظهار کرد: خودمان نیز برای این هدف تلاش می‌کنیم به آن برسیم که هرچند به‌صورت کامل به آن نرسیدیم اما تلاش ما در این راستا است و این را دیگر کشورها هم متوجه می‌شوند.
فرمانده کل سپاه اضافه کرد: مبارزه با انقلاب سرمایه‌داری که محور اصلی نظام سلطه و دولت‌ها مادی امروز جهان است این را دیگر جهانیان فهمیده‌اند و در حال عمل به آن متناسب با شرایط خودشان هستند، بنابراین انقلاب اسلامی در بعد خارجی آن به نحو بسیار مطلوبی در حال پیشرفت است.

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی در بعد داخلی به‌کندی حرکت می‌کند عنوان کرد: مخالفت تعدادی از مخالفین در داخل مانع پیشرفت درحرکت انقلابی است.

سردار جعفری اضافه کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری انقلاب در مرحله سوم قرار دارد، مرحله پیروزی انقلاب با ساقط کردن پهلوی و استقرار نظام اسلامی در کشور مراحل اول و دوم هستند، اسلامی شدن دستگاه‌های نظام و اسلامی شدن جامعه مراحل سوم و چهارم انقلاب اسلامی هستند، اما موانع و مشکلاتی دارد که باید آن‌ها را برطرف کنیم و ان شاالله این راه ادامه داشته باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: مخالفین انقلاب اسلامی در داخل از اول انقلاب بوده‌اند و این مخالفین دو نوع هستند و کسانی که مخالفت خود را اعلام می‌کنند این‌ها خطر چندانی ندارد اما مخالفینی که راه ترسیم‌شده انقلاب اسلامی توسط ولی‌فقیه و رهبر معظم انقلاب را قبول ندارند و در عمل کاری انجام نمی‌دهند و مسیر خود را می‌روند بخصوص کسانی که در مسئولیت‌هایی هستند این بزرگ‌ترین خطر برای جمهوری اسلامی است و مردم ما این را کم‌کم متوجه می‌شوند که چه کسانی مسیر تعریف‌شده انقلاب اسلامی را در عمل قبول دارند و چه کسانی قبول ندارند.

محمدعلی جعفری گفت: فراهم کردن زمینه‌ای که چنین اتفاقی بیفتند که نیروهایی که مجموعه سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های کلی نظام اسلامی را قبول دارند این‌ها به در رقابت‌های سیاسی به پیروزی برسند کار سختی است که زمینه‌های آن در حال فراهم شدن است و تمام آحاد مردم باید به این برسند که راه نجات کشور در اسلامی شدن همه بخش‌های کشور و عمل به قوانین اسلامی است و انقلاب اسلامی چیز دیگر جز این نیست.

عدالت اجتماعی بزرگ‌ترین هدف انقلاب است/ما راهی جز پیمودن راه انقلاب اسلامی نداریم

فرمانده کل سپاه بابیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی یعنی حرکت تدریجی به سمت ارزش‌های انقلاب است عنوان کرد: عدالت اجتماعی بزرگ‌ترین هدف انقلاب است، عدالت اجتماعی به‌هیچ‌وجه به نظام سرمایه‌داری امروز که در غرب حاکم است و برخی‌ها در داخل نیز روش غربی‌ها را دیکته می‌کنند این هرگز محقق نخواهد شد.

سرلشکر محمدعلی جعفری تأکید کرد: اهداف اجتماعی، سبک زندگی اسلامی، ارتباط مادی و معنوی در جامعه، رفاه جامعه این‌ها هدف‌های والایی است که انقلاب اسلامی آن را دنبال می‌کند ولی متأسفانه برخی‌ها این مسیر را قبول ندارند به دنبال انجام اصلاحات در مسیر انقلاب اسلامی هستند،

وی اضافه کرد: موفقیت و پیروزی و عظمت انقلاب اسلامی همان‌گونه که در طول انقلاب در ابعاد نظامی و امنیتی پیش رفته است باید در ابعاد فرهنگی و اقتصادی نیز با الگو گیری از راه شهیدان، ایثار و ازخودگذشتگی این هدف‌ها مشخص شود.

فرمانده کل سپاه بابیان اینکه کسانی که مخالف این راه هستند درواقع این مسیر و راه و روش را قبول ندارند افزود: برخی‌ها نمی‌دانند راهی را که غربی‌ها رفته‌اند و به بن‌بست رسیده‌اند می‌خواهند در کشور اجرا کنند.

سردار جعفری افزود: انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی درواقع نقشه راه زندگی و حیات طیبه‌ای است که به دنبال آن هستیم، باید به همه آن‌هایی که به دنبال مخالفت با مسیر ترسیم‌شده توسط رهبر معظم انقلاب هستند هشدار داد و بیش از همه بصیرت و آگاهی مردم نسبت به این افراد باید نقش خودش را بگذارد.

وی تأکید کرد: ما راهی جز پیمودن راه انقلاب اسلامی و راه اسلام و راه سعادت و خوشبختی نداریم و راه انقلاب اسلامی همین راه است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۱/۰۹ - ۱۷:۳۳

[…] با وجود توافقنامه برجام ظاهرا قصد برداشتن تحریم ها را ه… […]


كانال تلگرامي شهيد حسين املاكي شهيد حسین املاکی سامانه پیامکی تسنیم تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب