سردار شهید حسین املاکیرونمایی از کتاب شعر "هشت هزار" در لنگرود، برگزیده اشعار شاعران گیلانی - سردار شهید حسین املاکی
photo_2016-04-26_01-19-42

مسئول سازمان بسیج هنرمندان گیلان در گفتگو با ۸۰۰۰ قهرمان، از رونمایی کتاب شعر “هشت هزار” در یادواره تخصصی شعر و دفاع مقدس لنگرود خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شهيد حسين املاكي، به نقل از ۸۰۰۰ قهرمان ، کیومرث دولتی گفت: کتاب هشت هزار، برگزیده اشعار شاعران گیلانی با موضوع اولین کنگره ملی هشت هزار شهید استان است که به همت رسول شریفی تهیه و تدوین شده است.

وی افزود: شریفی از شاعران پیشکسوت استان و از اساتید بنام و مسئولان بسیج هنرمندان است و به همراه تیمی متخصص مسئولیت گزینش آثار برتر برای درج در این کتاب را بر عهده داشته اند.
ایشان ادامه داد:طی چند ماه گذشته با انتشار چندین فراخوان از تمام شعرای گیلان خواسته شد تا آثار خود را پیرامون برگزاری نخستین کنگره ملی و درباره شهدای گیلانی به دبیرخانه ما ارسال نمایند.
دولتی با بیان اینکه استقبال از این طرح بسیار چشمگیر بود و شعرای بسیاری در آن شرکت کردند، گفت: پس از بررسی آثار اخذ شده ، تیم داوری حدود ۴۰ اثر را به عنوان آثار برتر برگزیدندو در قالب کتاب ” هشت هزار ” منتشر کردند.

photo_2016-04-26_01-19-42
وی این کتاب را هدیه بسیج هنرمندان و شعرای گیلانی به کنگره ملی و شهدای استان قلمداد نمود و تصریح کرد: رو نمایی از این کتاب هشتم اردیبهشت همزمان با برگزاری یادواره موضوعی شعر و دفاع مقدس با محوریت شاعر گیلانی دکتر رحمدل در لنگرود انجام خواهد گرفت.
دولتی با بیان اینکه این کتاب با همت ستاد کنگره شهدای گیلان به مرحله چاپ و نشر رسیده است اظهار کرد: جادارد از حمایت های ستاد کنگره و شخص آقای جوادی نیز کمال تشکر را به جا آوریم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۲۰:۵۲

كانال تلگرامي شهيد حسين املاكي شهيد حسین املاکی سامانه پیامکی تسنیم تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب