سردار شهید حسین املاکیماجرای مجروح شدن حسین املاکی - سردار شهید حسین املاکی
3

عملیات نصر ۴ بود، سال ۶۶٫ سردار شهید املاکی از ناحیه آرنج مجروح شده بود. یک شکاف سی – سی و پنج سانتی در ماهیچه آرنجش ایجاد شده بود. چون تقریباً همیشه یک جای بدنش آسیب می دید، نه ما جدی گرفتیم، نه خود او. یک روزبعد از عملیات در ستاد لشکر که بودیم، دیدم […]

عملیات نصر ۴ بود، سال ۶۶٫ سردار شهید املاکی از ناحیه آرنج مجروح شده بود. یک شکاف سی – سی و پنج سانتی در ماهیچه آرنجش ایجاد شده بود. چون تقریباً همیشه یک جای بدنش آسیب می دید، نه ما جدی گرفتیم، نه خود او.

یک روزبعد از عملیات در ستاد لشکر که بودیم، دیدم که ایشان در حال وضو گرفتن است.آستینش را که بالا زد، دیدم جراحت آرنجش به اندازه ای است که گوشتش بیرون زده.

گفتم: حسین آقا،این چیه؟ با حالت عادی گفت: « چیزی نیست. چند وقت پیش مجروح شدم » گفتم: خب چرا همینطوری گذاشتیش جواب دادند: «خودش خوب می شه» به زخم های اینگونه اهمیت نمی داد.

آنقدر درگیر جبهه و جنگ بود که حاضر نمی شد وقتش را برای درمان جراحت های این چنینی بگذارد.آن روز هرچه به حسین اصرار کردم به بهداری لشکر برود نرفت .ناچار شدم خودم به بهداری بروم و با پزشک متخصص که آنجا بود صحبت کنم به او گفتم:که یکی از فرماندهان لشکر ما از ناحیه دست دچار آسیب شده ولی خودش بدلیل مشغله زیاد به بهداری مراجعه نمی کند.

من سعی می کنم به نحوی او را نزد شما بیاورم.وقتی آمد شما بترسانیدش.بگوئید اگر درمان را جدی نگیری ممکن است مجبور باشی برای بستری شدن در بیمارستان، به پشت جبهه بروی و… دکتر قبول کرد و من هم نزد شهید املاکی آمدم و گفتم: آقا حسین ، برویم پیش دکتر گفت:«آخر این جا که دکتر پیدا نمی شود؟ » گفتم:«چرا در بهداری یک پزشک متخصص داریم.»

بالاخره با هر ترفندی بود او را به بهداری و نزد پزشک بردم.دکتر هم طوری رفتار کرد که انگار نه ایشان را می شناسد و نه قبلاً با من صحبت کرده است.نگاهی به جراحت دست حسین کرد و شروع کرد پیاز داغش را زیاد کردن و آنقدر گفت و گفت تا رسید به اینکه «اگر به همین شکل ادامه دهی ،ناچاری چند وقتی به پشت جبهه بروی» شهید املاکی تا این را شنید، رنگ و رویش عوض شد.

حالا دیگر برای مداوای زخمش علاقه نشان می داد.برای اینکه نمی خواست حتی ساعتی بخاطر خودش خط مقدم جبهه را ترک کند.او تمام وجودش را از آن انقلاب می دانست.

منبع: حماسه سازان

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۳/۰۹/۰۷ - ۷:۲۷

كانال تلگرامي شهيد حسين املاكي شهيد حسین املاکی سامانه پیامکی تسنیم تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب